banner39

banner35

Kaybolan polis köpeğini helikopter ve drone'la aradılar

Avustralya'da görev başındaki bir polis köpeğinin kaybolması sonrası polis ekipleri ve gönüllülerin katılımıyla büyük arama operasyonu yapıldı.

Avustralya 14.01.2022, 17:41
Kaybolan polis köpeğini helikopter ve drone'la aradılar

ABC News'in haberine göre drone, helikopterler ve yaklaşık yüz kişiden oluşan ekip, 11 Ocak'ta Ipswich bölgesindeki çalılıklarda bir şüpheliyi takip ederken kaybolan üç yaşındaki koyu renkli Alman kurdu PD Quizz'i aradı.

PD Quizz, araba çaldığı düşünülen bir kişiyi takipteyken, çalılıkların arasından kaçmaya çalışan şüphelinin peşini bırakmayınca eğiticisinden ayrı düşerek kayboldu.

O zamandan beri kimsenin görmediği PD Quizz'in eğiticisi Kıdemli Polis Memuru Dan McGreevy, Queensland Polis Departmanı tarafından Twitter'a yüklenen videoda köpeğin "yeri doldurulamaz" olduğunu söyledi.

Quuensland Polis Departmanı köpekle ilgili bilgi veren herkese ödül verileceğini duyurdu.

Polis müfettişi Michael Thiesfield, köpeğin bir vatandaş tarafından sahiplenilmiş olabileceğini, bu tür olayların daha önce de gerçekleştiğini belirtti.

Thiesfield, kayıp polis köpeğini aramaktan vazgeçmeyeceklerini ancak pazar gününe kadar bulunmazsa sürdürülen koordineli aramanın sonlandırılacağını ifade etti.

banner53
Yorumlar (0)
7
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?