banner15

Paskalya kutlamasında on binlerce tavşan öldürüldü

Yeni Zelanda'da paskalya kutlamalarının yapıldığı cuma günü ve gecesi, 25 yıllık tavşan avı organizasyonunda bir gecede 30 bin tavşan öldürüldü

Paskalya kutlamasında on binlerce tavşan öldürüldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yeni Zelanda'da Paskalya gecesinde (Good Friday) cuma günü başlayan tavşan avında 24 saat içinde on binlerce tavşan öldürüldü.

Ülkede orman zararlısı olarak görülen tavşanlar için 300'den fazla kişiden oluşan 27 takım gece boyu tavşan avına çıktı. Organizatör Alexandra Lions Klübü başkanı Ferriera, " Bu eğlenceli bir olay avcılar bütün gece uyanık kaldı" yorumu yaptı.

Ferriera, havuç ve karnabahar tarlalarına tavşanların çok büyük zarar verdiğini çiftçiler için" çok büyük sorun" olduğunu söyledi. Ferriera, "tavşanların ne kadar büyük bir sorun olduğunu hayvan aktivistlerinin anlamadığını" savunarak, "insanlar buraya gelip bizim neyle uğraştığımızı görmüyorlar tavşanı evcil bir ev hayvanı gibi görüyorlar" dedi. Gündüzlerin güneşli geceleri ılıman geçen hava sebebiyle "Öldürmek için mükemmel bir hava olduğu" yorumunu yaptı. Öldürülen tavşanların daha sonra gübre olarak kullanıldığını açıkladı.

Ferriera, hayvan aktivistleri tarafından daha önceki yılarda protesto edildiklerini ama bu yıl hiçbirinin gelmediğini söyledi.

Central Otago şehrinde 25 yıldır düzenlenen tavşan avı organizasyonunda Hopper Stoppers takımı 889, Down South takımı 755 tavşan öldürdü.

Bununla beraber Hayvan Hakları Örgütü SAFE direktörü Hans Kriek gazetecilere verdiği demeçte, grupça toplu öldürmelere karşı olduğunu söyleyerek " Bu insanlık dışı. Bu amatörler sadece biraz heyecan için geceyi dışarda geçirip hayvan öldürüyorlar" yorumu yaptı.

Bu paskalyada şu ana kadar gelmiş geçmiş en büyük avın gerçekleştiğini 30 bin tavşanın öldürüldüğü açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2016, 13:32
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48