banner15

TBMM Başkanı Çiçek Avustralya'da

TBM Başkanı Cemil Çiçek ve beraberindeki heyet, resmi temaslarına yarın başlayacak

TBMM Başkanı Çiçek Avustralya'da

TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve beraberindeki heyet, resmi temaslarda bulunmak üzere Avustralya’nın Melbourne kentine geldi.

21-27 Eylül arasında Melbourne, Canberra ve Sydney’de temaslarda bulunacak Çiçek ile eşi Gülten Çiçek’i Melbourne Havalimanı'nda Türkiye'nin Avustralya Büyükelçisi Reha Keskintepe ve Melbourne Başkonsolosu Mehmet Seyit Apak karşıladı.

ÇİÇEK, GÖZLEME STANDINI ZİYARET ETTİ

Büyükelçi Keskintepe ve Başkonsolos Apak ile kent merkezini dolaşan Çiçek, Southbank bölgesinde kurulan pazarda gözleme satan Türklerle bir süre sohbet ederek gözleme yedi.

Melbourne’un en gözde yerlerinden birinde gözleme satan Türklere birlik olmalarını ve siyasete girmelerini tavsiye eden Çiçek "Türkiye dışında yaşayan vatandaşlarımız  arasında en çok dayanışma içinde olan, en çok başarı kazanan yer burası. Çok güzel işler yapıyorlar, buraya uyum sağlamışlar. Biraz da siyasete ilgi duyarlarsa iyi olacak çünkü burada güçlü olmanın yolu siyasete ilgi duymaktan geçiyor. Birbirinize destek olun" dedi.

Pazar günleri kurulan pazarda gözleme satan Ekrem Arslan da Çiçek'i ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Çiçek ve beraberindeki heyet, daha sonra Melbourne Başkonsolosluğu tarafından onurlarına verilen akşam yemeğine katıldı.

YOĞUN PROGRAM

Melbourne’daki resmi görüşmelere 22 Eylül'de başlaması planlanan Çiçek, Avustralya İslam Müzesi'ni ziyaret ettikten sonra Victoria Eyalet Parlamentosu’nda temaslarda bulunacak. Çiçek, Melbourne Şehitler Abidesi’ne çelenk bırakacak ve başkonsolosluk konutunda Türk toplumu temsilcileri ile bir araya gelecek.

Çiçek'e Avustralya ziyaretinde AK Parti Tekirdağ Milletvekili ve Türkiye-Avustralya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Tevfik Ziyaeddin Akbulut, AK Parti İstanbul Milletvekili Halide İncekara, CHP Çanakkale Milletvekili Ali Sarıbaş ve MHP Yozgat Milletvekili  Sadir Durmaz eşlik ediyor.

Kaynak: AA

 

 

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2014, 18:23
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35