banner39

Abdest aldı, namaz kıldı, idam sehpasına çıktı!-FOTO

Balkan Savaşı sırasında Bulgar askerleri tarafından idam edilen yaşlı bir Müslüman'ın son anları görenleri hüzünlendiriyor. Yaşlı amca, hayatının son dakikalarında bile namazını kılıyor ve idam sehpasına çıkıyor.

Balkanlar 16.04.2013, 12:24 16.04.2013, 12:58
Abdest aldı, namaz kıldı, idam sehpasına çıktı!-FOTO

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Balkan Savaşları sırasında Bulgar ve Rum eşkıyanın Müslüman köylerinde yaptıkları katliamlarla ilgili olarak ortaya çıkan bir görüntü görenleri hem hüzünlendiriyor hem de düşündürüyor. Binlerce Müslümanı katleden, on binlercesini de Anadolu'ya süren Bulgarların yaşlı genç demeden insanları yargısız bir şekilde infaz ettiği biliniyor.

NTV Tarih dergisinin son sayısında yer alan üç fotoğraf karesi, savaşın acımasız yüzünü bir kez daha ortaya koyuyor. Fotoğraf karelerinde yaşlı bir Müslüman, hayatının son dakikalarında bile soğuk kanlı bir şekilde abdestini alıyor, namazını kılıyor ve sakin bir şekilde idam sehpasına doğru ilerliyor.

İşte o çarpıcı kareler:

banner53
Yorumlar (3)
Malatya 8 yıl önce
Bu fotoğüraf neden bu gün yayınlanıyır , tamam bazı şeyleri anlayabilirm ama zamanlamada neyi amaçladılar analayamadım. Balkan savşaları olalı yıllar oldu , tarihi iyi bilmek gerek , bu zulmü unutmamamk lazım , onada tamam. Ama bu gün bu yayınlanan fotoğraftan daha önemli sorunlarımız var , bu yönlendirmelerden vazgeçin artık. Usandık artık.
Mucahid 8 yıl önce
Gerçek yiğit görmek isteyenler, işte size gerçek iki yiğit. Bu resimlere bakın!
Yalancının 7 yıl önce
http://www.risalehaber.com/said-nursinin-ilk-kez-yayinlanan-fotografi-102150h.htm
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?