banner39

Aliya'nın Erbakan'a emaneti

Bosnalı Sendikacı Bektiç Mensur, "Aliya İzzetbegoviç hastayken, Necmettin Erbakan kendisini ziyaret etmişti. O zaman, rahmetli Aliya Erbakan'a şöyle dedi: 'Bu halkı ve bu ülkeyi sana emanet bırakıyorum' İşte o emanet biziz." dedi.

Balkanlar 10.07.2011, 10:42 10.07.2011, 10:42
Aliya'nın Erbakan'a emaneti

Saraybosna Orta ve Yüksek Eğitim Sendikası Genel Başkanı Bektiç Mensur, Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan'ı överek, savaş sırasında Bosna-Hersek'e maddi ve manevi anlamda en çok desteği kendisinin verdiğini söyledi.

Saraybosna Orta ve Yüksek Eğitim Sendikası Genel Başkanı Bektiç Mensur, Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan'ı överek, savaş sırasında Bosna-Hersek'e maddi ve manevi anlamda en çok desteği kendisinin verdiğini söyledi.

Eğitim-Bir-Sen, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'nin davetlisi olarak gittiği Bosna-Hersek'te 19. Başkanlar Kurulu toplantısını yaptı. Toplantıya katılarak bir konuşma yapan Saraybosna Orta ve Yüksek Eğitim Sendikası Genel Başkanı Bektiç Mensur, Eğitim-Bir-Sen heyetine, Bosna Hersek'e geldiği için teşekkür ederek, Eğitim-Bir-Sen ile işbirliği yapmaktan gurur duyacaklarını vurguladı.

Mensur, konuşmasında 1990'lı yıllarda yaşanan vahşete de değinerek o dönemde en büyük desteği kendilerine Milli Görüş Lideri Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın verdiğini söyledi. Mensur, "Sırplar ve Hırvatlar tarafından Bosna'da soykırım yapılırken, Başkanımız Aliya İzzetbegoviç'i ziyaret eden Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan bize maddi ve manevi desteklerde bulundu. Başkanımız Aliya İzzetbegoviç hastayken, Necmettin Erbakan kendisini ziyaret etmişti. O zaman, rahmetli Aliya Erbakan'a şöyle dedi: 'Bu halkı ve bu ülkeyi sana emanet bırakıyorum' İşte o emanet biziz" dedi.

Mensur, Türk milletinin geçmişte olduğu gibi, şimdi de kendilerini yalnız bırakmamalarını isteyerek, "Biz Aliya'nın size emanetiyiz" şeklinde konuştu. Eğitim-Bir-Sen'in Başkanlar Kurulu toplantısını Saraybosna'da yapmasının çok anlamlı olduğunu da kaydeden Mensur, bunun gibi toplantı ve etkinliklerin artarak devam etmesi temennisinde bulundu. Mensur, sözlerini şöyle tamamladı: "Biz burada kendi ülkemiz için savaştık ve kazandık. Biliyoruz ki, siz bizi yalnız bırakmayacaksınız."

 

Kaynak: Milli Gazete

Yorumlar (1)
yunus aydın 12 yıl önce
üzülmesinler bosnalı kardeşlerim erbakan hocamız hakkın rahmetine kavuşdu lakin o da sizleri bizlere emanet bırakdı canın canım namussun namussum var mı daha ötesi???hade gelsinler de durdursunlar bu kanın akışını hele de görelim...
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?