banner15

Arnavutluk liderinden Trump'a tebrik

Seçim kampanyalarındaki Müslüman ve göçmen karşıtı söylemlerine sert tepki veren Arnavutluk lideri Rama, Donald Trump'ın zaferinin ardından kutlama mesajı yolladı

Arnavutluk liderinden Trump'a tebrik

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD’de yapılan seçimler sonrası Arnavutluk’un üst düzey siyasilerinden de arka arkaya açıklamalar geldi.

Başta Başbakan Edi Rama olmak üzere bir çok siyasi kişilik Donald Trump’ın seçilmesine açık açık karşı çıkmıştı. Edi Rama bir çok kez kamuoyunda Trump’ı alenen eleştirmiş ve Hillary Clinton’ı desteklemişti.

Bugün yaptığı bir açıklamada Rama, ‘’Donald Trump’ın başkanlığına karşıydım. Çünkü Kosova, Müslümanlar ve mülteciler hakkında söylediklerini hazmedemedim. Ama Amerikalılar Trump’ı seçti. Seçimlerine saygı duyuyor, Trump’ı tebrik ediyorum. Umarım daha önceki beyanatları sadece siyasidir.’’ dedi.

Dışişleri Bakanı Ditmir Bushati de Trump’ı tebrik ederek, ‘’Arnavutluk ve Balkan ülkeleriyle yakın ilişkisine devam edeceği kanaatindeyim’’ dedi.

Edi Rama bir çok kez sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan Trump aleyhinde paylaşımlar yapmıştı. Robert De Niro’nun Trump karşıtı bir paylaşımını retweetleyen Edi Rama'nın tweeti, ülkede ‘siyasi hata’ olarak nitelendirilmişti.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2016, 15:16
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35