banner39

Arnavutluk'ta yetimler sevindirildi

Arnavutluk'taki yetimlere Türkiye'den gönderilen bağışlar, düzenlenen törenle teslim edildi...

Balkanlar 16.09.2013, 11:40 16.09.2013, 11:40
Arnavutluk'ta yetimler sevindirildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması sebebiyle Arnavutluk Alsar Vakfı ve Bağcılar Belediyesinin ortak düzenlediği Arnavutluk Yetim Buluşması Tiran Aslan Rusi Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.

Arnavutluk'taki yetimlere Türkiye'den gelen yardımları takdim etmek için düzenlenen program, Dünya Kur'an Okuma Birincisi Bünyamin Topçuoğlu'nun Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

ALSAR Vakfı başkanı Mehdi Gurra, yaptığı açılış konuşmasında başta Bağcılar Belediyesi olmak üzere bu faaliyette katkısı olan herkese teşekkür etti. Gurra; ağabey olarak gördükleri İHH'ya da yaptıkları ortak projeler ve kendilerini hiç yalnız bırakmadıkları için teşekkürlerini belirttikten sonra gelecekteki hedeflerini şu cümlelerle açıkladı:

"Gelecek hafta Türkiye'de okumak üzere 10 öğrenci göndereceğiz. Ayrıca önümüzdeki üniversite döneminde Arnavutluk üniversitelerinde okuyan 20 başarılı yetim çocuğa ilk kez burs vereceğiz."

Bu programda yetimlere verilmek üzere bağış olarak gelen 2 bin takım kıyafetin dağıtılacağını belirten Gurra, 1250 yetimin 800'ünün 6 aylık masraflarının İHH, geri kalan yetimlerin 3 aylık masraflarının da Vefa ve diğer sponsorların göndermiş olduğu bağışlarla karşılandığını söyledi.

İHH yönetim kurulu üyesi Mehmet Çelik, İHH olarak dünyanın 150 ülkesinde olduğu gibi Arnavutluk'ta da ihtiyaç sahibi olanlara yardım etmekten mutluluk duyduklarını belirterek, Alsar Vakfı ile ortak projelerinin bundan sonra da devam edeceğini ifade etti.

Konuşmalardan sonra palyaço gösterisi ve Makedonya'dan gelen Semazem ilahi grubu tarafından seslendirilen ilahilerle devam eden program, yetimlere giysilerinin ve çeklerinin dağıtımı ile sona erdi.

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?