Arnavutluk'tan Makedonya'nın NATO üyeliğine destek

Makedonya ile Arnavutluk’un hem ikili, hem de bölgesel projelerde işbirliği yaptığını ifade eden Makedonya Savunma Bakanı, Makedonya’nın NATO üyeliğinin bölge ve Avrupa’nın güvenlik ve istikrarına yeni bir ivme getireceğini vurguladı.

Arnavutluk'tan Makedonya'nın NATO üyeliğine destek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Makedonya Savunma Bakanı Radmila Şekerinska Arnavutluk ziyareti kapsamında Arnavutluk Savunma Bakanı Mimi Kodheli ile görüştü. Görüşmenin ardından ikili ortak basın toplantısı gerçekleştirdi.

Görüşmenin ardından ortak basın toplantısında Kodheli, NATO’nun genişlemesinin durdurulamaz bir süreç olduğunun altını çizdi.

NATO üyesi olan Arnavutluk’un, Batı Balkan ülkelerinin geleceğinin Avrupa-Atlantik entegrasyonda olduğuna güçlü bir şekilde inandığını vurgulayan Kodheli, “Batı Balkan ülkelerinin NATO’ya tam entegrasyonu, bölge barışı ve istikrarı için hayati önem taşıyor.” dedi.

Kodheli, Makedonya’nın savunma alanındaki çalışma ve çabalarını da takdir ettiklerini ve desteklediklerini ifade etti.

Makedonya Savunma Bakanı Şekerinska da görüşmede aşırıcılık ve terörle mücadele gibi önemli konularda Arnavut mevkidaşı ile fikir alışverişinde bulunduklarını aktardı.

Makedonya ile Arnavutluk’un hem ikili, hem de bölgesel projelerde işbirliği yaptığını ifade eden Şekerinska, Makedonya’nın NATO üyeliğinin bölge ve Avrupa’nın güvenlik ve istikrarına yeni bir ivme getireceğini vurguladı.

Şekerinska, Makedonya’nın özellikle sığınmacı krizinde Avrupa güvenliğinin korunmasında önemli bir rol üstlendiğini sözlerine ekledi.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2017, 13:10
banner53
YORUM EKLE

banner39