banner39

Ayrılıkçıların lideri ağlayarak Putin'e seslendi/VİDEO

Ukrayna'daki Rusya yanlısı ayrılıkçıların lideri İgor Strelkov, bir televizyon kanalına verdiği röportajda Putin'den gözyaşları içerisinde yardım istedi

Balkanlar 05.07.2014, 15:27 05.07.2014, 15:54
Ayrılıkçıların lideri ağlayarak Putin'e seslendi/VİDEO

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Ukrayna'nın doğusundaki Lugansk kentinde bulunan Rusya yanlısı ayrılıkçıların lideri İgor Strelkov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den gözyaşları içerisinde yardım istedi. Strelkov, en fazla bir hafta dayanabileceklerini, sonrasında Ukrayna ordusunun kendilerini öldüreceğini ileri sürdü.

Strelkov daha önce Kırım'ın Ukrayna'dan koparılıp Rusya'ya bağlanması operasyonlarında aktif olarak yer almıştı. Daha sonra Ukrayna'nın doğusunda bulunan Lugansk kentinde Rusya yanlısı ayrılıkçılar tarafından tek taraflı olarak ilan edilen "Lugansk Halk Cumhuriyeti"nin başına geçen Strelkov, Ukrayna ordusunun geçtiğimiz hafta başlattığı operasyonların ardından daha fazla dayanacak güçleri kalmadığını söyledi.

Strelkov, Ukrayna ordusunun başlattığı operasyonların ardından çok sayıda adam kaybettiklerini göz yaşları içinde anlatıyor ve "mahv olduklarını" söylüyor.

İgor Strelkov, ateşkes süresi içerisinde Ukrayna ordusunun ülkenin güveydoğusuna çok sayıda zırhlı araç ve ağır silah sevkiyatı yaptığını, daha sonra da Semyonovka, Slavyansk ve Kramatorsk kentlerini hedef alan büyük bir operasyon başlattığını söylüyor.

Ukrayna ordusunun karşısında silah ve cephane bakımından eksik kaldıklarını söyleyen Strelkov, Rusya bölgeye gelmezse en fazla bir haftaya kadar "mahv olacaklarını" ifade etti.

Strelkov, "Rusya olaya müdahil olup ateşkesi sağlamazsa ya da bölgeye kuvvet göndermezse bizim mahvımız kaçınılmaz olacaktır. Bu en fazla birkaç hafta içerisinde gerçekleşecek. Ve Slavyansk mahv edilecek." dedi.

banner53
Yorumlar (0)
20
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?