banner39

Batı Nil Virüsü'nden 4 kişi daha öldü

Ekonomik krizle boğuşan Yunanistan'da, Batı Nil Virüsü hastalığına takalandığı tespit edilen 7 kişiden 4'ü hayatını kaybetti.

Balkanlar 04.08.2011, 02:18 04.08.2011, 02:18
Batı Nil Virüsü'nden 4 kişi daha öldü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Yunanistan'da, dört kişide daha Batı Nil Virüsü tespit edildiği bildirildi. Yunan medyası, Selanik, İmathia ve Marathona bölgelerinde tespit edilen vakalarla ülkede Batı Nil Virüsü'nden hastalananların sayısının 7'ye çıktığını duyurdu.

Uzmanların vaka sayısının artmasından endişe ettiği belirtilen haberlerde, ülkede ilk kez 2010 yaz mevsiminde görülen Batı Nil Virüsü'nün, 262 vakadan 37'sinin hayatını kaybetmesine yol açtığı hatırlatarak, halkın, virüsün bulunma ihtimali olan su birikintilerinden ve sivrisineklerin yoğun olduğu bölgelerden uzak durmaları istendi.
    
Virüsün neden olduğu hastalığın yaygın belirtileri, ateş, baş ve vücut ağrısı, iştah kaybı, bulantı, kusma, ishal, ciltte kızarıklık ve lenf bezlerinin şişmesi olarak sıralanıyor.
    
Afrika'da 1937'de ortaya çıkan Batı Nil Virüsü'nün daha sonra, Asya, Avrupa, Ortadoğu ile Kuzey ve Güney Amerika'ya yayıldığı belirtiliyor.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?