Bereket Konvoyu Kosova'daydı

Bayrampaşa Belediyesi tarafından geleneksel hale dönüştürülen Bereket Konvoyu, Kosova'da iftar sofraları kurdu. Bu yıl istanbul'dan 12’inci kez yola çıkan konvoy, Prizren'de coşkuyla karşılandı. Kosovalılar Türk yemekleriyle oruçlarını açarken, program kapsamında Kur'an-I Kerim ve ilahiler okundu,

Bereket Konvoyu Kosova'daydı

Her yıl Ramazan ayında "Kardeşlik Sınır Tanımaz" sloganıyla İstanbul'dan yola çıkan bereket konvoyu Kosova'ya ulaştı. Geleneksel hale gelen organizasyon Prizren'de binlerce kişiyi iftar sofrasında biraraya getirdi. Bayrampaşa Belediyesi tarafından bu yıl 12’incisi düzenlenen iftara katılım oldukça yoğundu.

Bağımsızlık Meydanı’ndaki iftara Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner'in yanı sıra 2500 kişi katıldı. Aydıner, Türkiye’nin Kosova’ya desteğinin süreceğini dile getirirken, ilginin her yıl daha da artmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kosova Kamu Yonetim Bakanı Mahir Yağcılar, T.C Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç da iftar organizsayonuna katılanlar arasındaydı.

Farklı etnik grupları aynı sofrada buluşturan iftarda Kosovalılar birlikte oruç açma fırsatı buldu. İftar sofrasında geleneksel Türk yemekleri ve gül şerbeti vardı. Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda ilahiler de seslendirildi. 

Bereket Konvoyu’nun Kosova'nın ardından bir sonraki durağı Arnavutluk olacak. Konvoy Ramazan ayı boyunca Balkan coğrafyasında birçok ülkeye konuk olacak, farklı ülkelerde binlerce Müslümanla buluşacak. 

Kaynak Kuzey Haber Ajansı

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2016, 17:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER