banner39

Bosna-Hersek Devlet Konseyi'nden Türkiye'ye ilk ziyaret

Srebrenitsa'daki soykırımın "fabrikasyon bir efsane" olduğunu söyleyen Bosna-Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Milorad Dodik bugün Erdoğan'ın davetlisi olarak Türkiye'ye geliyor

Balkanlar 02.05.2019, 11:44 02.05.2019, 11:49
Bosna-Hersek Devlet Konseyi'nden Türkiye'ye ilk ziyaret

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Bosna-Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Milorad Dodik ve Konsey üyesi Şefik Caferoviç'in yarın Türkiye'ye resmi ziyaret gerçekleştireceğini bildirdi.

"Bosna-Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Sayın Milorad Dodik ve Konsey üyesi Sayın Şefik Caferoviç, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın davetine icabetle yarın ülkemize resmi bir ziyaret gerçekleştirecektir.
Bu ziyaret, 7 Ekim 2018 tarihinde düzenlenen seçimler neticesinde göreve başlayan Bosna-Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi’nin ülkemize gerçekleştireceği ilk resmi ziyaret olacaktır.

Görüşmelerde Türkiye ve Bosna-Hersek arasındaki ikili ilişkiler tüm boyutlarıyla gözden geçirilecek, çeşitli alanlarda işbirliğinin geliştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacaktır.

Sayın Dodik ve Sayın Caferoviç’in ziyaretlerinde ayrıca, güncel bölgesel ve uluslararası gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunulması da öngörülmektedir."

Milorad Dodik Srebrenitsa'daki soykırımın "fabrikasyon bir efsane" olduğunu söylediği için tepki almıştı.

banner53
Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?