banner15

Bulgaristan sınırında güvenlik artırıldı

Bulgaristan sınırındaki ek güvenlik önlemleri nedeniyle araçlar 12 kilometrelik kuyruk oluşturdu

Bulgaristan sınırında güvenlik artırıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Paris'teki terör saldırılarının ardından Bulgaristan'ın gümrük kapılarında ek güvenlik önlemlerini arttırması sonucu sınırda uzun araç kuyrukları oluştu.

Tırların geçiş yaptığı Kapitan Andreevo Gümrük Kapısı'nda uygulanan kontroller nedeniyle Bulgaristan'dan çıkmak için bekleyen araçlar 12 kilometre, Türkiye tarafından Bulgaristan'a girmek için bekleyen araçlar ise 7 kilometre uzunluğundaki bir kuyrukta bekliyor.

Ticari ve bireysel araçlara farklı güzergah verilmesine rağmen Türkiye'ye seyahat edenler Bulgaristan'a dönüşte uzun süre beklemek zorunda kalıyor. Yapılan sıkı sınır denetimleri sonucu 280 yabancı uyruklu yasadışı geçiş yaparken yakalanarak gözaltına alındı.

Sofya'da ise hafta sonu geniş çaplı bir yasadışı göçmen operasyonu düzenlendi. Sofya'daki operasyonda 320 kişi yakalandı. İçişleri Bakanlığı Genel Müsteşarı Georgi Kostov, 320 kişi arasında hiç birinin terör örgütleriyle bağlantısı olmadığını duyurdu.

Polis geniş güvenlik önlemleri aldı. Haftasonu 7 bin kişi kontrol edildi, 3 bin araçta arama yapıldı.
Bulgaristan Güvenlik Konseyinin Paris'teki saldırıların ardından aldığı kararlar kapsamında, gümrüklerde yolcuların kimlikleri ve bagajları dikkatle inceleniyor.

Gümrükler Ajansından yapılan açıklamada Kapitan Andreevo'da tüm personelin izinsiz çalıştığı bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2015, 11:38
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35