banner39

Cemil Çiçek, Bosna-Hersek'te

TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve beraberindeki heyet, Sırbistan'daki temaslarının ardından Bosna-Hersek'te gitti.

Balkanlar 15.04.2013, 20:19 15.04.2013, 20:19
Cemil Çiçek, Bosna-Hersek'te

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve beraberindeki heyet, Sırbistan'daki temaslarının ardından Bosna-Hersek'in başkenti Saraybosna'ya geldi.

Çiçek ve beraberindeki heyeti, Uluslararası Saraybosna Havaalanı'nda, Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçiliği yetkilileri karşıladı.

Çiçek ile birlikte eşi Gülten Çiçek, AK Parti İstanbul Milletvekili Bilal Macit ve Ankara Milletvekili Seyit Sertçelik, CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek ile MHP Ankara Milletvekili Zuhal Topçu da Saraybosna'ya geldi.

Saraybosna'daki resmi temasları kapsamında Çiçek, Temsilciler Meclisi Başkanı Bozo Ljubıc ve Halklar Meclisi Başkanı Sülejman Tihic ile birlikte ortak basın açıklaması yapacak.

Bosna-Hersek Başbakanı Vjekoslav Bevanda ile görüşecek olan Çiçek ve beraberindekiler, Cumhurbaşkanlığı Konseyi Üyeleri Nebojsa Radmanoviç, Bakir İzzetbegoviç ve Zeljko Komsiç tarafından kabul edilecek.

Savaş Şehitleri Anıtı, Bosna-Hersek Eski Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegovic Müzesi ve 'Eufor' bünyesinde görev yapan Türk Birliği'ni ziyaret edecek olan Cemil Çiçek, daha sonra Türkiye'ye dönecek.
    

 

banner53
Yorumlar (0)
26
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?