Çubarov: Kırım'a BM askeri, hemen şimdi

Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Rıfat Çubarov Tatarların referandumu boykot edeceğini söyledi, Kırım'a hemen şimdi BM askeri gönderilmesi gerektiğini vurguladı

Çubarov: Kırım'a BM askeri, hemen şimdi

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Kırım Tatar Milli Meclisi Rıfat Çubarov, Kırım Tatar Milli Meclisi olarak ilan edilen referandumu boykot edeceğini söyledi.

Kırım Parlamentosu'nun Rusya'ya bağlanma kararı almasının ardından basın toplantısı düzenleyecen Çubarov, bir ülkenin toprağında başka bir ordunun askeri bulunduğunu ve karar aldığını belirterek bu ortamda referanduma katılamayacaklarını söyledi.

Çubarov, "Referandum konusunda kendilerine güvenemediler, o yüzden parlamento kararı aldılar"

Çubarov, "Bu çocukların birazcık mantığı olsa, çelişkili karar almazlardı. Kararın maddeleri bile çelişkili. Siz Rusyaya bağlanıyorsanız, referandum ne içindir? Kabul edilen karar tüm kanunlara aykırıdır. Karar kabul edip sonra halka fikrinizi bildirirsiniz diyorlar, hem akılsız, hem kanunsuz bir karar kabul edildi. Bu provokasyondur. Çok ciddi rahatsızlıklarımız var. Dünya bizi duysun. Birleşmiş Milletler (BM) askerlerinin şimdi gelmesi lazım. Sonra gelseler faydası olmayacak. Provokasyonlar olabilir, biz bunu önleyecek güçte değiliz. Kırım'ın yerel yönetimi kendilerine verilen emirleri yerine getiriyor. Daha dün Ukrayna'dan ayrılmıyoruz diyorlardı. Bunlar kuklalar. En önemli görevimiz milletimizin güvenliğini sağlamaktır" dedi.

 

sürecek...

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2014, 17:03
banner53
YORUM EKLE

banner39