Davutoğlu: Bosna Hersek'teki barışa destek vermeliyiz

Başbakan Davutoğlu, "Bosna- Hersek'teki barış ve huzura destek vermeliyiz. Çünkü Bosna-Hersek'teki barış, Balkanlar'da, Avrupa'da ve dünyadaki barış anlamına gelir" dedi

Davutoğlu: Bosna Hersek'teki barışa destek vermeliyiz

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Srebrenitsa Soykırımı'nın 20. yılı nedeniyle düzenlenen anma törenine katıldı.

Davutoğlu, burada yaptığı konuşmada, "Bosna- Hersek'teki barış ve huzura destek vermeliyiz. Çünkü Bosna-Hersek'teki barış, Balkanlar'da, Avrupa'da ve dünyadaki barış anlamına gelir. Bir kere daha kurbanları olan ailelerin acılarını paylaşıyorum. Aynı zamanda, 78 milyon nüfusu olan Türkiye'nin her zaman Bosna- Hersek'in yanında, her zaman Srebrenitsa'nın ve Srebrenitsa'daki ailelerin yanında olacağını belirtmek istiyorum." dedi.

"Bizim görevimiz burada olanı asla unutmamak ve aynı zamanda nefret kültürü ya da intikam kültürünün olmamasını sağlamaktır" diyen Davutoğlu, "Bosna- Hersek bugün farklı etnik ve kültürel farklılıkları olan bir ülkedir ve bizim için bir umut. Onların başarısı insanlığın başarısı, onların başarısızlığı bütün dünyanın, hepimizin başarısızlığıdır. İşte bu yüzden de hep birlikte Bosna- Hersek'e, buradaki barış ve huzura destek vermeliyiz." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2015, 13:31
banner53
YORUM EKLE

banner39