banner15

Donetsk'te silahlı saldırılar: 4 yaralı

Donetsk'te meydana gelen silahlı saldırılarda 3 sivil hayatını kaybederken, 4 kişi de yaralandı.

Donetsk'te silahlı saldırılar: 4 yaralı

Ukrayna'nın doğusundaki Donetsk Kent Meclisi Basın Bürosundan yapılan açıklamada, dün gün boyunca kentte silah seslerinin "durmak bilmediği" kaydedildi. Gündüz saatlerinde ağır silahlardan atılan mermilerin apartmanlara isabet etmesi sonucunda birkaç evin tamamen yok olduğu kaydedilirken, söz konusu saldırı sonucunda 3 vatandaşın hayatını kaybettiği, 4 vatandaşın ise yaralandığı vurgulandı.

Açıklamada, akşam yine kente yönelik ağır silahların kullanıldığı silahlı saldırıların yeniden başladığı kaydedilirken, bu çerçevede kentin Petrovski ve Kirovski ilçelerindeki bazı semtlere yönelik saldırıların düzenlendiği ifade edildi.

Öte yandan, Terörle Mücadele Merkezi Basın Bürosundan yapılan açıklamada da, Ukrayna ordusunun doğuda ayrılıkçıların silahlı saldırılarına karşılık vermesi sonucunda 4 ayrılıkçının öldürüldüğü kaydedildi.

Açıklamada, son 24 saatte ayrılıkçıların Donetsk havaalanına 2 kez saldırı düzenlediği, ayrıca Donetsk'in Debaltsevo, Redkodub, Uglegorsk, Starognatovka, Mariinka, Nikişino ve Sçastye kasabaları yakınlarında bulunan Ukrayna silahlı kuvvetlerine saldırılarda bulunduğu kaydedildi.

Ayrılıkçıların bu saldırıları silahlı kuvvetler tarafından püskürtüldüğü kaydedilirken, bu saldırılar sırasında 4 ayrılıkçının etkisiz hale getirildiği, bir de ayrılıkçılara ait bir askeri aracın imha edildiği vurgulandı.

Ukrayna silahlı kuvvetleri ile doğudaki ayrılıkçılar arasında geçen ay başında ateşkes ilan edilmesine rağmen, taraflar arasında sık sık silahlı çatışmalar meydana gelirken, taraflar da ateşkes rejiminin ihlal edilmesinde birbirlerini suçluyor.

Kaynak: Ajanslar

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2014, 08:59
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35