Erivan'da protestolar bugün de devam etti

Ermenistan'da devam eden elektrik fiyatlarını protesto eylemleri polisin Erivan merkezdeki protestoculara tazyikli su müdahelesine rağmen devam ediyor

Erivan'da protestolar bugün de devam etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ermenistan'ın Başkenti Erivan'da bir haftadır devam eden elektrik fiyatlarını protesto eyleminde Erivan polisi, kampa dönüştürülen alanda eylemcilere tazyikli suyla müdahale etti.

Sayıları ilk haftaya göre belirgin bir şekilde azalsa da gösteriler devam ediyor. Polis, göstericileri dağıtmak için güç kullanıyor. Göstericiler ise elektrik zammının iptalini ve daha da ucuzlatılmasını ayrıca göstericilere müdahale eden polislerin cezalandırılmasını istiyor.

Ermenistan’ın başkenti Erivan'da yaklaşık 10 gündür elektrik zammına karşı süren protestolar devam ediyor. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Erivan'daki elektrik zammı protestolarının batılı ülkelerin kışkırtmaları ile hükümet karşıtı gösteriye dönüştüğünü söyledi.

Ermenistan'da elektriğe zam yapılması sonrası başlayan ve birinci haftasını dolduran protestoların siyasi olup olmadığı tartışılırken, ülkenin Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan gösterilerin Rusya karşıtı olarak nitelendirilemeyeceğini söyledi.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2015, 18:06
banner53
YORUM EKLE

banner39