banner39

FETÖ Uzantıları Çarşı Esnafından Yardım Topluyor

Kosova’da FETÖ terör örgütü üyelerinin son günlerde çarşı esnafından maddi destek aradığı ortaya çıktı

Balkanlar 28.12.2019, 16:03
FETÖ Uzantıları Çarşı Esnafından Yardım Topluyor

Kosova’da FETÖ terör örgütü üyelerinin son günlerde çarşı esnafından maddi destek aradığı duyumları üzere Esnaf İşadamları ve Esnaflar Derneği’nden tepki mesajı yayınlandı.

Bazı kesimler tarafından bu yardım toplama girişiminin kasıtlı olarak ESNAF Derneği ile bağdaştırmaya çalışıldığına dikkat çekilen sosyal medya paylaşımında derneğin konuyla ilgili hiçbir ilgisi olmadığı ve derneğin “Türkiye Cumhuriyeti'nin seçilmiş Cumhurbaşkanına, demokrasisine kast eden, hain yapılanma ile mücadele edilmesi konusunda Türkiye Cumhuriyeti kurumlarının her daim yanlarında olduğu” vurgulandı.
 
Esnaf İşadamları ve Esnaflar Derneği paylaşımını olduğu gibi aktarıyoruz:


“Son günlerde FETÖ terör örgütünün Kosova'daki uzantıları tarafından Prizren çarşı esnafından maddi destek toplandığı öğrenilmiştir. Bazı kesimler, bu yardım toplama girişimini kasıtlı olarak "ESNAF" derneği ile bağdaştırmaya çalışmaktadır. Bu konuyla alakalı derneğimizin hiçbir ilgisi olmadığını üyelerimize ve Prizren halkına bildirmek isteriz. Kaldı ki bu terör yapılanmasına yönelik derneğimizin tutum ve düşünceleri ortadadır. Türkiye Cumhuriyeti'nin seçilmiş Cumhurbaşkanına, demokrasisine kast eden, hain yapılanma ile mücadele edilmesi konusunda Türkiye Cumhuriyeti kurumlarının her daim yanlarında olduğumuzun bilinmesini isteriz.
Bu vesileyle, FETÖ hain yapılanmasıyla hareket eden, Türkiye Cumhuriyetinin aleyhine çalışanlar veya bunları destekleyen iş insanlarının derneğimizin üyesi olamayacağı ve faaliyetlerimize katılamayacağı duyurulur”.
 

Kaynak: Kosova Haber

banner53
Yorumlar (0)
19
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?