banner15

Gece Kurtları Sofya'da kötü karşılandı

Gece Kurtları motorsiklet grubu "Slavlar Dünyası 2016" sloganıyla Doğu Avrupa’da 12 ülkeyi gezerken Bulgaristan girişlerinde olay yaşandı

Gece Kurtları Sofya'da kötü karşılandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e yakınlığıyla bilinen 'Gece Kurtları' motosikletçiler kulübü üyeleri, Bulgaristan ziyaretlerinin ilk gününde gerginliğe neden oldu.

Burgaz şehrine sabah saatlerine ulaşan 30 kişilik motosikletli kafile, burada çoğu Ukraynalılardan oluşan göstericiler tarafından protestolarla karşılandı.


'Bulgar Askeriye Birliği' adlı aşırı milliyetçi paramiliter grubun üyeleri ise elektrikli coplarla bu göstericilere saldırdı.

İçişleri Bakanı 12 kişinin tutuklandığını bildirdi. Rus ırkçıların Bulgaristan’a girişleri, ağır eleştirilere neden oldu. Dışişleri bakanlığı yazılı açıklama yaptı ve Rus motosikletçilerin Bulgar değil, Shengen vizesiyle girdiklerini duyurdu.

Doğu Avrupa’da 12 ülkeyi gezecek olan ve "Slavlar Dünyası 2016" sloganıyla sefere çıkan Rus motosikletçilerin bugün öğlen Başkent Nevski meydanına gelmesi bekleniyor. Burada daha çok olay çıkacağı tahmin ediliyor. Belediye Başkanı Fandakova’nın neden onların gösterisine izin verdiği eleştiriliyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2016, 10:28
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35