banner15

İlk tebrik mesajı Makedonya'dan

Makedonya Devlet Bakanı Furkan Çako ve Karadağ İslam Birliği Başkanı Rifat Fejzic, AK Parti'nin seçim zaferinin ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu'na tebrik mesajı gönderdi.

İlk tebrik mesajı Makedonya'dan

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Makedonya Devlet Bakanı Furkan Çako mesajında, seçimin sonuçlarının hayırlara vesile olmasını dileyerek, Türkiye'deki genel seçim sonuçlarının Makedonya'da da olumlu karşılandığını ifade etti.

Makedonya'da yaşayan Türk kökenli vatandaşların seçim zaferini sokaklarda kutladığını aktaran Çako, yeni dönemde hükümete başarılar diledi.

Seçim sonuçlarının başta Türkiye olmak üzere, tüm dünyaya ve insanlığa huzur getirmesi temennisinde bulunan Çako, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu olmak üzere tüm Türkiye'yi tebrik ettiğini ifade etti.

Öte yandan, Karadağ İslam Birliği Başkanı Fejzic de seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Başbakan Davutoğlu'na gönderdiği tebrik mesajında "Bizi de son derece mutlu eden seçim sonuçlarından dolayı sizleri yürekten kutluyorum. Türkiye'nin başarısı hem İslam dünyasının, hem de tüm insanlığın başarısıdır" dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2015, 01:12
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35