banner39

Karadağ'da seçim protestosu

Cumhurbaşkanlığı seçimini kaybeden Miograd Lekiç'in taraftarları, gösteri düzenledi

Balkanlar 20.04.2013, 21:07 20.04.2013, 21:07
Karadağ'da seçim protestosu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Karadağ'ın başkenti Podgoritsa'da, 7 Nisan'da yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki iki adaydan biri olan Miograd Lekiç'in taraftarları, sonuçları protesto etmek için gösteri yaptı.

Cumhurbaşkanlığı önünde toplanan grup, Sosyalist Demokrat Partisi'nin (DPS) adayı, mevcut cumhurbaşkanı Filip Vuyanoviç'in seçimi kazandığını gösteren sonuçlara tepki gösterdi.

Protestolar nedeniyle, cumhurbaşkanlığı binası civarındaki sokaklar araç trafiğine kapatıldı, Karadağ Meclisi etrafına güvenlik bariyerleri yerleştirildi.

Gruba hitap eden Lekiç, "Gerçek zafer dürüst Karadağ'a ve emeğin ödüllendirilip, suçun cezalandırılacağına inananlarındır" dedi.

"Seçim sonuçlarıyla barışıp, vazgeçmeyi ve oylarımı onlara hediye etmeyi düşündüm" diyen Lekiç, "Ancak benim buna hakkım yok. Burada oyları çalınan ben değilim, sizlersiniz" ifadesini kullandı.

Merkez Seçim Komisyonu'nun açıkladığı ilk sonuçlara göre, mevcut cumhurbaşkanı ve DPS adayı Vuyanoviç oyların yüzde 51,21'ini, Demokratik Cephe'nin (DF) adayı Lekiç ise yüzde 48,79'unu almıştı.

banner53
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?