Kırım Tatar Milli Meclisi yeni öneriler hazırlıyor

Kırım Tatarları referandum sonrası durum değerlendirmesi yapmak için bir araya geldi ve bu yeni süreçte atılması gereken adımları kararlaştırdı

Kırım Tatar Milli Meclisi yeni öneriler hazırlıyor

Kırım'ın Akmescit kentinde yapılan basın toplantısında, Kırım Tatar Milli Meclis Başkanı Refat Çubarov; iş, vatandaşlık hakları, mülkiyet ve diğer konular ile ilgili seçim yapmakta zor durumda kalan tüm Kırımlılar için Kırım Tatar Milli Meclisi’nin hukuki öneriler hazırladığını bildirdi.  

Çubarov, “Kırım’daki gelişmelerden dolayı birçok insan bu süreçten etkilenecek ve milliyete bakmaksızın halkın hemen hemen tümü seçim yapmak zorunda kalacak. Bu seçim, hem insanın kendisi ve hem de toplumla ilgili olacak” dedi.

Meclis Başkanı Refat Çubarov; hazırlanacak önerilerin, iş, devlet çalışması, insani ve mülkiyet hakları, Kırım dışı temaslar, teşebbüs faaliyetinin devam etmesi, mülkiyetin korunması ve diğer konuları da kapsayacağını açıkladı. 

Meclis Başkanı, “İlgili öneriler hem Kırım’ın Rusya’ya katılmasına karşı çıkan hem de katılmasını destekleyen insanlar için faydalı olacak, çünkü “referandum” sonuçlarından kaynaklanan sevinç ve mutluluk geçer ve insanlar problemler ile karşı karşıya kalır” dedi.

 Kaynak: QHA

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2014, 12:25
banner53
YORUM EKLE

banner39