banner39

Kırım'a girmesi yasaklananların listesi açıklandı

Kırım parlamentosu, Kırım'a girmesini yasakladıkları kişilerin listesini açıkladı, listede Kırım Tatarlarının lideri Mustafa Abdulcemil Kırımoğlu yer almıyor

Balkanlar 27.03.2014, 15:40 27.03.2014, 15:40
Kırım'a girmesi yasaklananların listesi açıklandı

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Tek taraflı bağımsızlığını ilan eden ve Rusya'ya bağlanma anlaşması imzalayan Kırım Parlamentosu, ülkeye girişini engellediği Ukrayna milletvekillerinin listesini açıkladı. 

Ukrayna Parlamentosu'nda, Kırım Parlamentosu'nun feshedilmesi yönünde oy kullandıkları gerekçesiyle yarımadaya girmelerini yasaklananlar arasında, Kırım Tatarlarının önderi Ukrayna Milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu yer almadı.

Kırım'a girişleri engellenen 321 milletvekili arasında Ukrayna Parlamento Başkanı ve Cumhurbaşkanı Vekili Oleksandr Turçinov, Ukrayna Başbakanı Arseniy Yatsenyuk, Başsavcı Oleg Mahnitskiy gibi isimler de bulunuyor.

Listede, Kırım’da çok sayıda malvarlığı bulunan Rus asıllı milyarder, Bölgeler Partisi Milletvekili Vadim Novitskiy de yer alıyor. Novitskiy, referandumdan önce Sivastopol yönetimine ve halka Ukrayna’nın toprak bütünlüğünü koruma çağrısı yapmıştı.

Yorumlar (0)
17
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?