Kırım'da AA muhabirine saldırı

Ukrayna'nın Kırım'daki donanma karargahına giren silahlı ve maskeli kişiler, karargahta bulunan AA muhabirini tartakladı ve tehdit etti

Kırım'da AA muhabirine saldırı

Kırım'daki gelişmeleri izlemek üzere Sivastopol kentinde bulunan AA muhabiri, Ukrayna'nın Kırım'daki donanma karargahına giren silahlı ve maskeli kişiler tarafından tartaklandı ve tehdit edildi.

Ukrayna'dan tek taraflı bağımsızlığını ve Rusya'ya katıldığını ilan eden Kırım Özerk Cumhuriyeti'ndeki karargah, sivil kıyafet giyen ve maske takan silahlı kişilerin saldırısına uğradı. Rusya yanlısı güçler, Sivastopol kentinde bulunan Ukrayna'nın Kırım'daki Karadeniz Donanması karargahının kontrolünü ele geçirdi ve binaya Rus bayrağı çekti.

Ukraynalı yetkililer, karargahta bulunan görevlilerin güvenli bir biçimde binadan ayrılması için karargahın kontrolünü ele geçiren kişilerle görüşme yapmaya başladı.

Saldırı sırasında karargahta bulunan Anadolu Ajansı muhabiri Nicholas A. Waller, maskeli kişiler tarafından tartaklandı ve tehdit edildi.

Maskeli kişiler, binanın arka tarafına götürdükleri AA muhabirine, "eğer sorun yaşamak istemiyorsa ekipmanını derhal kendilerine vermelerini" söyledi. Maskeli kişilerin talebini reddeden AA muhabiri, daha sonra serbest bırakıldı.

Rusya'nın, siyasi krizden önce Ukrayna'ya bağlı olan Kırım'ın artık Rus toprağı olduğunu açıklamasından bir gün sonra düzenlenen saldırının, Rusya yanlılarının Kırım'daki güçlerini pekiştirmek amacıyla yapıldığı belirtiliyor.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2014, 13:19
banner53
YORUM EKLE

banner39