banner39

Kırımoğlu'nun Kırım'a girmesine izin verilebilir

Kırım Tatarlarının lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu'nun Kırım'a girişine izin verilebileceği ancak kendisine dava açılabileceği duyuruldu

Balkanlar 28.05.2014, 15:58 28.05.2014, 15:58
Kırımoğlu'nun Kırım'a girmesine izin verilebilir

Kırım Tatar milli lideri, Ukrayna Parlamentosu milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu’nun Kırım’a girmesine izin verilebilir ama bunun yerine kendisine dava açılabilir.

Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Rusya'nın kendisine düzmece dava açılması girişiminde bulunabileceğini ifade etti.

Mustafa Adbülcemil Kırımoğlu, yaptığı açıklamada, evine polis görevlilerinin gelerek tebligat ilettiklerini, kendisinin ifadeye çağrıldığını söyledi.

Kırımoğlu, “Taktikleri öyle her halde, toplumun baskısı ve tehdidi oldukça güçlü olduğundan dolayı giriş yasağı kaldırılabilir. Böyle akıllıca olmayan bir taktik” dedi.

Mustafa Adbülcemil Kırımoğlu, “Şimdi yasadışı silah bulundurma nedeniyle hakkımda sahte dava hazırlanıyor. Benim silah bulundurma ruhsatım var, ama onlar yasalara göre değil istediği gibi davranılıyor. Kırım’a giriş yasağının kaldırılabileceğini, ama Kırım’a gelince bana karşı dava açılabileceğini tahmin ediyorum. Onların böyle niyetleri var. Bana, evime polis geldiğini ve tebligat ilettiklerini bildirdiler. Bir taraftan Kırım’a girmeme izin verilmiyor, diğer taraftan ifadeye çağırıyorlar” diye kaydetti.

Mustafa Adbülcemil Kırımoğlu, Kırım’a giriş yasağı kaldırılıp kendisine karşı dava açılması halinde duruma göre davranacağını belirtti.

Kaynak: QHA

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?