banner39

Kosova Cumhurbaşkanı karantina uygulamasında adaletsizliğe tepki gösterdi

osova Cumhurbaşkanı Haşim Thaçi, “Kosova'nın kuzey belediyelerinde mevcut durum kabul edilemez ve Kosova Cumhuriyeti Hükümeti'nin vatandaşlara ve Kosova Cumhuriyeti'nin toprak bütünlüğüne yardım ve koruma konusunda ihmal ve sorumsuzluğunun bir sonucudur." dedi

Balkanlar 05.04.2020, 16:49
Kosova Cumhurbaşkanı karantina uygulamasında adaletsizliğe tepki gösterdi

Kosova Cumhurbaşkanı Haşim Thaçi, iki belediyenin Belgrad tarafından uygulanan karantina tedbirlerine saygı gösterdiği Kosova’nın kuzeyinde oluşturulan duruma tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi tepkisinde şu ifadelere yer verdi:

“Kosova'nın kuzey belediyelerinde mevcut durum kabul edilemez ve Kosova Cumhuriyeti Hükümeti'nin vatandaşlara ve Kosova Cumhuriyeti'nin toprak bütünlüğüne yardım ve koruma konusunda ihmal ve sorumsuzluğunun bir sonucudur.

Kosova Cumhuriyeti Hükümeti, Kosova'nın kuzey kesimindeki belediyelerin COVID-19 salgını önleme yetkisine sahip kurum ve kuruluşların kontrolü dışında faaliyet göstermesine izin vermemeli, çünkü böylece devletimizde Sırp makamları için illegal çalışma alanı yaratılmaktadır.

Kosova Cumhuriyeti Hükümeti,  sağlık kurumları ile kanun ve düzen organları tarafından alınan tüm tedbirleri, Kosova Cumhuriyeti’nin tüm topraklarında uygulamakla yükümlüdür.

Kosova Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olarak, Kosova Cumhuriyeti'nin kuzeyindeki durumu büyük bir endişeyle takip ediyorum.

Kosova Cumhuriyeti Hükümeti'ne Kosova Cumhuriyeti'nin tüm topraklarında vatandaşlarımıza ve tüm topluluklara karşı sorumluluklarını yerine getirme çağrısında bulunuyorum.”

Kaynak: Kosova Haber Ajansı

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?