banner39

Kosova'da poliklinikler tekrar açıklıyor

Üniversite Hastane ve Klinikler Hizmetleri (SHSKUK) Müdürü Valbon Krasniqi, Kosova'da sağlık sisteminin pandemi sonucu büyük taleplerle karşı karşıya kaldığını açıkladı.

Balkanlar 26.12.2020, 14:36
Kosova'da poliklinikler tekrar açıklıyor

SHSKUK Müdürü Valbon Krasniqi, 1.010 olmak üzere, Kasım ayında hasta sayısı ile hastanede en fazla hizmet alan ülke olduklarını söyledi.

Krasniqi, önümüzdeki yılın ilk haftasında üniversite Üniversite Hastane Klinikler Merkezi’nde (QKUK) polikliniklerin tekrar hizmet vermeye başlayacağını duyurdu.

"Polikliniklerde hizmetler, yoğun hasta akını nedeniyle askıya alındı. Şimdi yılsonu tatillerinin hemen ardından QKUK’da polikliniklerde hizmetlerin eski haline getirilmesi planını yaptık. Beş poliklinik Covid-19 kliniklerine dönüştürüldü. Bulaşıcı Hastalıkları, Göğüs Hastalıkları, Spor Hekimliği ve Merkezi Yoğun Bakım Kliniği  Covid-19 Kliniği’ne dönüştürüldü. Pediatri ve Jinekoloji Kliniği’nde bile Covid-19'dan etkilenenler için bir servisimiz var.\" şeklinde açıklamalarda bulundu Dr. Krasniqi.

QKUK düzeyinde yıllardır ilaç eksikliğinin olduğunu söyleyen Krasniqi, hiçbir kamu ve özel kurumda bulunmayan antibiyotik rendesivir ilacının sadece Kosova'da değil komşu ülkelerde de bu antibiyotik yokluğu hissediliyor.

Kaynak: Kosova Haber

banner53
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?