Kosova'da polislere cami ve kilise savunuldu

Kosova'da polislerin cami ve kiliselerine gitmesini karşı olduğunu söyleyen Kosova Polis Müdürü'ne tepki Fjala Partisi'nden geldi

Kosova'da polislere cami ve kilise savunuldu

 Kosova'nın Fjala Partisi Başkanı Gëzim Kelmendi, Kosova Polisi Müdürü Rashit Qalaj’ın 14 Eylül'deki 'polislerin cami veya kiliseye gitmelerine karşı olduğu' açıklamalarına tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabındaki paylaşımında açıklama yapan parti lideri, ABD ve AB’de polis ve askerlerin mesai saatlerinde dini vecibelerini özgürce idrak ettiklerini belirterek, “Polis memurlarının haklarını ihlal etmeyiniz,  komünizm çökmüştür. Polisler cami ve kiliseye serbestçe gitmek için meşru ve anayasal haklara sahiptirler.  " dedi.

Kelmendi açıklamasında, "Kosova Polisi Müdürü Rashit Qalaj’ın polislerin cami veya kiliseye gitmelerine karşı olduğu açıklaması Kosova Cumhuriyeti Anayasası, yürürlükteki yasalar ve insan haklarına uymuyor. Hatta ABD ve AB’de cami veya kiliseye gidenler kamplar ve polis ile askeri karakollarında ibadethanelere de sahiptirler.” diye belirtmektedir" dedi.
 

YORUM EKLE

banner39