banner15

Kosova'da Arnavut aktivistin gözaltında şüpheli ölümü

Kosova meclis binasına yapılan roketli saldırı nedeniyle gözaltında bulunan Arnavut aktivist Dehari'nin cezaevinde ani ölümü üzerine soruşturma yapılacak

Kosova'da Arnavut aktivistin gözaltında şüpheli ölümü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kosova ana muhalefet partisi Vetvendosye Hareketi’nin aktivisti 26 yaşındaki Astrit Dehari’nin Prizren'de cezaevinde hayatını kaybetmesi nedeniyle binlerce kişi Priştine'de başbakanlık binası önünde toplanarak mum yaktı.

Vetvendosye Hareketi Başkanı Visar İmeri, AAK Parti Başkanı Ramuş Haradinay, milletvekileri ve binlerce vatandaş ölen Astrit Dehari’nin fotoğrafı önünde mumlar yaktı, buraya çiçek bıraktı.

Adli Tıp uzmanları Astrit Dehari’nin cezaevinde ani ölümüyle ilgili henüz bir açıklamada bulunmadı. Dehari, geçenlerde Kosova Meclis binasına yapılan roketli saldırı nedeniyle gözaltına alınan 6 sanıktan biri olarak Prizren cezaevinde gözaltında bulunuyordu.

Prizren Başsavcısı Sylë Hoxha, sanık Astrit Deharinin ölümünün “şüpheli ölüm” olarak nitelendirildiğini ve olay yerine Polis, Savcılık, Islah Hizmetinin çıktığını ve Adli Tıp uzmanlarının da gelmesini beklediklerini söyledi.

Bizzat kendisi dahil, olay yerine tüm yetkili organlar temsilcilerinin geldiğini bildiren Prizren Başsavcısı Sylë Hoxha, adli tıp uzmanları tarafından otopsinin yapılmasından sonra sanığın ölüm nedenlerinin anlaşılacağını bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2016, 10:42
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35