banner39

Kosova'da Drenica Grubu üyeleri firar etti

Sırplara karşı mücadele eden Drenica Grubunun üyeleri Priştina Devlet hastanesinde tedavi gördükleri sırada sırada firar etti. Firar edenler arasında Kosova Kurtuluş Ordusu'nun eski generallerinden Sami Luştaku'nun olduğu da iddia ediliyor

Balkanlar 21.05.2014, 13:57 21.05.2014, 14:17
Kosova'da Drenica Grubu üyeleri firar etti

Priştine Devlet Hastenesi’nde tedavi gören mahkum Sami Luştaku ve Drenica Grubunun diğer üyeleri hastaneden firar etti. Haber yetkili merciler tarafındanda doğrulandı. Drenica Grubu olarak adlandırılan ve savaş suçu işledikleri iddiasıyla tutuklu olarak yargılanan Sami Luştaku, İsmet Haca ve Sahit Yaşari tedavi için götürüldükleri Priştine Devlet hastanesinden firar ettiler.

Güvenlik yetkilileri konuyla ilgili hastaneden resmi rapor beklediklerini belirttiler. Mahkeme dün tutukluların kuzey Mitroviça’daki cezaevine transfer edilmeleri kararı almıştı.

Sami Luştaku’nun firar ettiği haberi ise avukatı tarafından yalanlandı. Savunma avukatı Lulyeta Cinovtsi, Sami Luştaku’nun firar etmediğini hastanede olduğunu iddia etti. Cinovtsi, can güvenliği olmadığı için Luştaku’nun kuzeydeki gözaltı merkezine gönderilmesine izin vermeyeceklerini söyledi.

Kaynak: Kuzey Haber Ajansı

banner53
Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?