banner39

Kosova'da 'Milli irade için demokrasi yürüyüşü'

Kosova'nın tek Türk belediyesi Mamuşa'daki demokrasi yürüyüşüne mehter takımı eşlik etti

Balkanlar 22.10.2016, 18:56 22.10.2016, 19:00
Kosova'da 'Milli irade için demokrasi yürüyüşü'

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kosova'nın güneyindeki Mamuşa'da, 15 Temmuz FETÖ'nün darbe girişimine tepki göstermek amacıyla "Milli irade için demokrasi yürüyüşü" düzenlendi.

Kosova'daki tek Türk belediyesi Mamuşa'da gerçekleştirilen "Milli irade için demokrasi yürüyüşü"ne halk yoğun ilgi gösterdi.

FETÖ'nün darbe girişimine tepki için Mamuşa Belediyesinden Çanakkale Şehitler Anıtı Parkı'na yürüyen kalabalığa, Türkiye'nin Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç, Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi (BASAM) Başkanı ve 24. Dönem AK Parti İzmir Milletvekili Rıfat Sait, Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç ve Kosova Türk Temsil Heyet Başkan Yardımcısı Muhabere Albay Cem Şen’in yanı sıra Türk kurum ve kuruluşlarının temsilcileri de eşlik etti.

Mehter takımı eşliğinde gerçekleşen yürüyüşün ardından, 15 Temmuz şehitleri anısına Kur'an-ı Kerim okundu.

Mamuşa'daki 8. Uluslararası Domates Festivali kapsamında düzenlenen etkinliklerde ayrıca, Anadolu Ajansı (AA) fotoğraflarından oluşan "Demokrasiye Selam Sergisi" ve Çanakkale ve Kosova Şehitleri Anıtı da ziyaret edildi.

Bu arada, geleneksel olarak temmuz ayında düzenlenen festival, 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişiminin ardından ertelenmişti.

banner53
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?