Kosova'da 'yabancı savaşçı' davasında 7 kişiye hapis

Kosova'da "El Kuddus" Camisi eski imamı Qazimi ile beraberindeki 6 kişiye terör gruplarına katılma ve yabancı savaşçı toplama suçlarından hapis cezası verildi

Kosova'da 'yabancı savaşçı' davasında 7 kişiye hapis

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kosova'nın doğusundaki Gilan şehrinde, eski imam Zekerija Qazimi ile 6 kişi, terör gruplarına katılma ve yabancı savaşçı toplama suçlarından toplam 44 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Ferizovik Temel Mahkemesinden yapılan yazılı açıklamada, Gilan'daki "El Kuddus" Camisi eski imamı Qazimi ile beraberindeki 6 kişinin terör gruplarına katılma ve yabancı savaşçı toplama suçlarından 44 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldığı belirtilerek, Qazimi'nin 10 yıl hapis cezası aldığı bildirildi.

Qazimi ile birlikte suçlu bulunan İlir Berisha ve İlir Karraba sekizer yıl, Sadat Topojani 7 yıl 6 ay, Burim Ballazhi ve Jetmir Kqyqku dörder yıl ve Liridon Kabashi'nin de 3 yıl hapis cezası aldığı ifade edilen açıklamada, tarafların 15 gün içerisinde temyize gidebileceği kaydedildi.

Bu arada, Kosova Ceza Kanunu'na göre, terör gruplarına katılmak ve din ile etnik çatışmalara teşvik etmek suç olarak değerlendiriliyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2016, 13:49
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35