Kuzey Makedonya meclisinde kumarhaneler tartışmaya açıldı

Kuzey Makedonya meclisi bugün Kumarhane ve Şans Oyunları düzenleyen kurumların Okul, Kreş, Üniversite, Kütüphane, Şehir Merkezi ve Kamu Kurumlarından hava ölçümü olarak 500 m uzaklıkta olmasını tartıştı.

Kuzey Makedonya meclisinde kumarhaneler tartışmaya açıldı

Kuzey Makedonya meclisi bugün Maliye ve Bütçe Komisyonunda kumarhane ve şans oyunları ile ilgili bir oturum düzenledi.

Gündemin konusu "Şans Oyunları" ve "Kumarhaneler" yasa teklifini gözden geçirmek. Bu tartışma esnasında amaç dışardan "meclis dışından" gelen konuyla ilgili grupları ve onların temsilcilerini dinlemek ve onların teklifleri üzere bu yasayı tekrar gözden geçirmek. Makedonya Türk Demokrat Partisi (TDP), konuya olan hassasiyetlerini dile getirdi. Sözcü, "Bu yasanın özellikle bizim dini ve kültürel değerlerimiz gözönünde bulundurularak düzenlenmesi gerekliliğini ve bu kumarhanelerin "yerleşim birimleri dışına" çıkarılması konusunu dikkate alacağımızı belirtmek isterim. Bu açık tartışma sonrası bu yasanın daha da düzgün bir hal alması isteğimiz ve kararlığımızdır." dedi.

Teklif edilen yasa tasarısındaki yenilikler:

1. Kumarhane ve Şans Oyunları düzenleyen kurumlar Okul, Kreş, Üniversite, Kütüphane, Şehir Merkezi ve Kamu Kurumlarından hava ölçümü olarak 500 m uzaklıkta olması.

2. Bu kumarhanelerin işyeri izni belediyeler tarafından düzenlenmesi.

3. Bu kumarhanelerden devletin almış olduğu vergilerin önemli bir kısmı kumar ve şans oyunlarından ortaya çıkan zararların okullarda ve değişik kurumlarda egitim verilmesine harcanması.

Kaynak: www.dunyabulteni.net

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2019, 18:32
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35