banner39

Maarif Vakfı resmen Kosova'da

Türkiye Maarif Vakfı ile International American Academy of Kosovo arasında eğitim alanında işbirliği protokolü imzalandı. Bu anlaşma ile Türkiye Maarif Vakfı Kosova’da da faaliyetlerine başlamış oldu.

Balkanlar 26.04.2017, 17:19 26.04.2017, 17:19
Maarif Vakfı resmen Kosova'da

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türkiye Maarif Vakfı ile International American Academy of Kosovo arasında eğitim alanında işbirliği protokolü imzalandı. İşbirliği protokolünü Maarif Vakfı adına yönetim kurulu üyeleri Yunus Torpil ve Ahmet Türkben, IAAK adına ise Azemine Kukaj-Kajoshi imzaladı. Türkiye Maarif Vakfı'nın Kosova'daki ilk faaliyeti olan bu anlaşma ile IAAK Kolejinin bir taraftan eğitim faaliyetlerini sürdürürken, diğer taraftan da eş zamanlı olarak Türkiye Maarif Vakfı standartlarına kavuşması hedefleniyor.

Maarif standartları ile okulun mevcut standartları karşılaştırılarak kurumun fiziki imkanları, yönetim ve organizasyonu ile eğitim-öğretim süreçlerinin Maarif standartlarına yükseltilmesi için çalışacaklarını vurgulayan Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Türkben, "Bu protokol ile Türkiye Maarif Vakfı olarak Kosova'da eğitim faaliyetlerine başlamış bulunmaktayız. Eğitimin daha kaliteli hale gelmesi için buradaki öğretmenlerimiz ve yönetici kadromuzla birlikte gayret edeceğiz. Bu işbirliği her alanda hayata geçecek. Hem öğrencilerimiz, hem velilerimiz hem de Kosova, Balkanlar, Türkiye ve bütün gönül coğrafyamız için bütün güzelliklerin başlangıcı olacaktır." dedi.

Türkiye Maarif Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Torpil’de Maarif Vakfı'nın önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde Balkan ülkelerinin yarısında eğitim öğretim faaliyetlerinin başlayacağını açıkladı. Torpil, "Buradan başlattığımız bu eğitim ve öğretim faaliyeti inşallah bütün Balkanları kucaklayacaktır. Bu teşebbüsümüzün başta Kosova için Kosova'nın geleceği için ve bütün Balkanlar ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum." diye konuştu.

IAAK koordinatörü Azemina Kukaj-Kaloshi de bugün imzalanan protokolün kendileri açısından tarihi ve özel olduğunu, nihai amaçlarının ise eğitim kalitesini yükseltmek konusunda çalışmalar yürüten böylesi kurumlarla işbirliği yapmak olduğunu belirtti.

Kaloshi, "Maarif Vakfı kısa bir geçmişi olmasına rağmen profesyonel anlamda kendini kanıtlamış bir vakıf. Ayrıca bu vakfa güvenimiz, Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı gözetiminde faaliyet göstermesinden kaynaklanıyor. Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı eğitim kalitesi bakımından uluslararası düzeyde kendini kanıtlamış bir kurum." ifadesini kullandı.

banner53
Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?