banner15

Makedonya Başbakanı Zaev, destek arayışında 

Makedonya Başbakanı Zaev, dün akşam ülkesinde bulunan siyasi parti temsilcileriyle bir araya gelerek 30 Eylül'de gerçekleştirilecek referandum ‘Avrupalı Makedonya İçin Birlikte Koalisyonu’na destek istedi.

Makedonya Başbakanı Zaev, destek arayışında 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Makedonya Başbakanı Zoran Zaev, dün akşam Yunanistan ile isim anlaşmasını destekleyen siyasi parti temsilcileriyle bir görüşme gerçekleştirdi. Zaev görüşme sonrasında yaptığı açıklamada, Yunanistan’la isim sorununa çözüm getireceği düşünülen referandumda ‘evet’ kararını destekleyen partileri, ‘Avrupalı Makedonya için Birlikte Koalisyonu’na desteğin artması gerektiğini belirtti.

Zaev, uzun yıllardır Yunanistan’la isim sorunu yaşayan Makedonya’nın uluslararası kuruluşlara katılımının önünü açmak için “Vatandaşları Avrupalı Makedonya için, daha iyi bir gelecek için, Makedonya ile NATO ile bütünleşme süreçlerini desteklemek ve Yunanistan ile Antlaşmayı desteklemek için oy vermeye davet edelim” dedi.

Makedonya Başbakanı, referandum sürecinde esnek bir kampanya yürüteceklerini, kendilerine katılmayan siyasi partilere de açık kapı bıraktıklarını söyledi.

Yunanistan’la Makedonya arasında isim sorununun çözümü için yapılacak olan referandum 30 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek.
 

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2018, 17:36
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48