banner39

Makedonya'da kabine revizyonu

İstifa eden İçişleri Bakanı Yankulovska'nın yerine Çavkov, Ulaştırma ve İletişim Bakanı Yanakievski'nin yerine ise Misaylovski bu görevlere getirildi

Balkanlar 13.05.2015, 18:36 14.05.2015, 07:29
Makedonya'da kabine revizyonu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Makedonya'da, dün akşam istifa eden İçişleri Bakanı Gordana Yankulovska'nın yerine Mitko Çavkov, Ulaştırma ve İletişim Bakanı Milo Yanakievski'nin yerine ise Vlado Misaylovski bu görevlere getirildi.

Makedonya Meclisi'nde yapılan oylamada, iki isim de güvenoyu olarak resmen kabineye girdi.

Başbakan Nikola Gruevski, mecliste yaptığı konuşmada, gerek eski İçişleri Bakanı Yankulovska'nın gerekse dün akşam istifasını sunan Güvenlik ve İstihbarat Kurumu Müdürü Saşo Miyalkov'un zor zamanlarda zor mevkilerde görev yaptıklarını belirterek, iki ismin de görevlerini büyük bir sadakat ve vatanseverlik duygusu ile yerine getirdiklerini söyledi.

Gruevski, istifa eden Ulaştırma ve İletişim Bakanı Yanakievski'nin de kendini işine adamış, ülkesinin kalkınması için çaba harcayan bir kişi olduğunu ifade etti.

İçişleri Bakanlığı'na getirilen Mitko Çavkov'un 28 yıl boyunca İçişleri Bakanlığı'nın farklı birimlerinde görev yaptığını aktaran Gruevski, Ulaştırma ve İletişim Bakanlığı'na getirilen Vlado Misaylovski'nin de daha önceki görevleri ciddi ve sorumluluk içerisinde yerine getirdiğini vurguladı.

Başbakan Gruevski, Yankulovska ve Yanakievski'nin istifalarının ardından dün akşam Makedonya Meclisi'ne İçişleri Bakanlığı için Kamu Güvenliği Bürosu Şefi Çavkov, Ulaştırma ve İletişim Bakanlığı içinse Devlet Yolları ve Kamu İşletmeleri Müdürü Misaylovski'nin isimlerini sunmuştu.

Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?