banner15

Makedonya'daki seçimlerde TDP, 26 belediye meclis üyesi çıkardı

Makedonya’da dün gerçekleşen 6. yerel seçimlerinde, şu ana kadar kesinleşen bilgilere göre, Türk Demokratik Partisi (TDP) 26 belediye konsey üyesi çıkarmayı başardı

Makedonya'daki seçimlerde TDP, 26 belediye meclis üyesi çıkardı

Makedonya, dün bağımsızlık tarihinde altıncı kez sandık başına gitti. Halk, Üsküp Şehir Belediyesi ile toplam 80 belediyede belediye başkanı ve meclis üyelerini seçti.

Vatandaş toplam 260 belediye başkan adayı ve 372 belediye meclisi aday listeleri arasında tercih yaptı.

Türk Demokratik Partisi (TDP), şu ana kadar kesinleşen bilgilere göre 26 belediye konsey üyesi çıkarmayı başardığını açıkladı.

Makedonya’da dün gerçekleşen 6. yerel seçimlerle ilgili bir açıklama yapan Türk Demokratik Partisi (TDP), 2017 Yerel seçimlerinin genel olarak hür ve demokratik bir ortam içerisinde geçmesinden duyulan memnuniyeti ifade etti.

Merkez Jupa’da 1.000 üzeri oy farkıyla elde edilen zafere değinilen bildiride, “Türk Demokratik Partisi, Belediye Başkanlığı için yarıştığı Merkez Jupa’da kazanıp adayımız sayın Ariyan İbrahim oyların  yüzde 70’ini kazanmış ve Merkez Jupa Belediye Başkanı seçilmiştir. TDP adayı İbrahim’in 1 000 üzeri oy farkı ile kazandığı belediye, TDP kalesi olmaya devam edeceğinin mesajını vermiştir” denildi.

Kaynak: Tıme Balkan

 

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2017, 23:17
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35