banner15

Makedonya'daki Türk Partisi lideri istifa etti

Makedonya'daki Türk Demokratik Partisi (TDP) Genel Başkanı ve Makedonya Meclisi milletvekillerinden Dr. Kenan Hasip, parti genel başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı

Makedonya'daki Türk Partisi lideri istifa etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Makedonya'daki Türk Demokratik Partisi (TDP) Genel Başkanı ve Makedonya Meclisi milletvekillerinden Dr. Kenan Hasip, parti genel başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı.

TDP'den yapılan yazılı açıklamada, gün içerisinde partinin merkez meclis toplantısı düzenlediği belirtilerek, Hasip'in genel başkanlık görevinden ayrıldığı bildirildi.

Hasip'in sağlık sorunları nedeniyle görevinden istifa etme kararı aldığı ifade edilen açıklamada, TDP'nin 18 Aralık'ta başkent Üsküp'te olağanüstü kongre düzenleyerek yeni genel başkanını seçeceği kaydedildi.

Açıklamada, kongreye kadar olan süreçte genel başkanlık görevini TDP Genel Başkan Yardımcısı Gönül Bayraktar'ın yürüteceği ifade edilerek, Hasip'in, 1994-1998 yılları arasında Makedonya Meclisi'nde ilk Türk asıllı milletvekili olduğu vurgulandı.

Açıklamada, Hasip'in, "2002 yılından bugüne kadar hem milletvekili hem de Türklerin ilk siyasi partisi, ülkemizin en önemli siyasi partilerinden biri olan TDP'nin genel başkanı olarak sürdürdüğüm aktif siyaset hayatımı sonlandırma kararı aldığımı bildirmek isterim." sözlerine yer verildi.

Bu arada, Hasip'in, 2002 yılından bu yana partinin genel başkanlık görevini başarıyla yürüttüğü bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2016, 16:23
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35