banner15

Putin ve Poroşenko olası ateşkesi konuştu

Rusya devlet başkanı Putin ve Ukrayna Cumhurbaşkanı Poroşenko, Ukrayna'nın doğusundaki gelişmelerle ilgili konuştu. İki liderin, ülkenin doğusunda yapılacak muhtemel ateşkesi de tartıştıkları bildirildi

Putin ve Poroşenko olası ateşkesi konuştu

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ukrayna Cumhurbaşkanı Petr Poroşenko, dün gece bir telefon konuşması gerçekleştirdi. İki liderin görüşmesinde, Ukrayna'nın doğusunda dün hayatını kaybeden iki Rus gazeteci ve bölgede yapılabilecek muhtemel bir ateşkesin konuşulduğu bildirildi.

Kremlin'den yapılan açıklamada, "Konuşmada, Ukrayna'nın doğusundaki çatışma bölgesinde yapılabilecek muhtemel bir ateşkes konuşuldu" denildi. 

Açıklamada ayrıca, Putin'in mevkidaşına Ukrayna'nın doğusundaki çatışmalar sırasında hayatını kaybeden iki Rus gazetecinin durumunu hatırlatarak, Ukrayna'da çalışan Rus gazetecilerin hayatlarından endişe ettiğini söylediğini ifade edidi.

Poroşenko'nun da Putin'e başsağlığı dileklerini ilettiğini, konuyla ilgili detaylı soruşturmanın başlatılacağına yönelik teminat verdiği ve gazetecilerin hayatlarının korunması için gerekli önlemlerin alınacağını söylediği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2014, 11:29
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48