banner39

banner35

Refat Çubarov'dan açıklama

Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Rıfat Çubarov, ülkedeki krizi değerlendirdi ve Kırım'da yaşananların çözümü için Ukrayna parlamentosunun adım atması ve özel komisyonlar kurması gerektiğini söyledi

Balkanlar 03.03.2014, 13:25 03.03.2014, 13:55
Refat Çubarov'dan açıklama

Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Rıfat Çubarov, “Ukrayna Parlamentosu ve Kırım Parlamentosu’nda tarafların düşüncesine göre durumun gerginleşmesine neden olan tüm konuları ortaklaşa ele alacak Özel milletvekili komisyonları oluşturulması gerektiğini kaydetti. 

Kırım Tatar Milli Meclisi Basın Servisi bildirdiğine göre Rıfat Çubarov, “Kırım’da oluşan durumun çözülmesi artık uluslararası düzeye çıktı. Ancak Ukrayna’nın kendisinde çözüm yollarını bulma mekanizmaları en yakın zamanda oluşturulmazsa bu affedilmez bir hata olacaktır.

Rıfat Çubarov, Ukrayna Parlamentosu’nun Özel Milletvekili Komisyonu’na Kırım’da yaşayan halkların siyasi temsilcilerinin de dahil edilmesi gerektiğini düşünüyorum.”

“En uygun olanı, Kırım Parlamentosu Özel Milletvekili Komisyonu’nda tüm partilerin parlamento gruplarının temsilcilerinin bulunması çok önemli” dedi

Rıfat Çubarov, “Ortak tartışmaların başlatılması herhangi ültimatom çevresine koyulmamalı. Böyle çalışmanın başlatılması toplum için önemli bir sinyal olacağından ve gerginliğin düşmesine yardımcı olacağından eminim” diye kaydetti.

 Kaynak: QHA

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?