Rusya yanlıları Ukrayna'da Donetsk Valiliği'ne girdi

Ukrayna'nın Donetsk şehrinde düzenlenen eylemde, Rusya yanlısı göstericiler, valilik binasına girerek, barikat oluşturdu. Göstericiler bina girişindeki Ukrayna bayrağının yerine Rusya bayrağı dikti

Rusya yanlıları Ukrayna'da Donetsk Valiliği'ne girdi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ukrayna'nın Donetsk kentinde Rusya yanlısı gösteri düzenlendi. Sayıları 2 bini bulan Rusya yanlısı eylemciler, saat 16.00 sıralarında Bölge Valiliği binası önünde toplanarak, "Rusya" ve "Referandum" sloganları atmaya başladı. Gruptakiler, daha sonra kapı ve pencereleri kırarak, Valilik binasına girdi.

Rusya yanlısı göstericiler, binanın girişindeki Ukrayna bayrağını kaldırarak, yerine Rusya bayrağı dikti. Bu sırada bina önünde önlem alan güvenlik güçleri, göstericilere müdahale etmedi.

Göstericiler, güvenlik güçlerinin içeri girmesini engellemek üzere Valilik binasının önünde barikat da kurdu. Binanın ilk iki katında kontrolü ele geçiren eylemciler, daha sonra güvenlik güçlerinin temsilcileriyle görüştü.

Donetsk Bölge Valiliği, daha önce de Rusya yanlısı göstericilerin benzer eylemine sahne olmuştu. Valilik binası, emniyet güçlerinin sabaha karşı yaptıkları operasyonla boşaltılmış ve 75 kişi gözaltına alınmıştı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2014, 07:28
banner53
YORUM EKLE

banner39