Rusya'da başörtülü kızı otobüsten indiren şoföre ceza

Rusya’da bir mahkeme başörtülü Müslüman kızı ve annesini otobüsten zorla indiren şoföre 22 bin Ruble ceza verdi

Rusya'da başörtülü kızı otobüsten indiren şoföre ceza

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya’nın Kaliningrad şehrinde otobüs sürücüsü başörtülü bir yolcu Müslüman kızı zorla araçtan indirdiği için şoförün çalıştığı nakliye şirketine 22 bin Ruble, yani yaklaşık 480 dolar ceza para cezası kesildi.

REGNUM ajansının haberine bilgi veren Kaliningrad Merkez Bölge Mahkemesi, davacının 22 Haziran 2014 tarihinde otobüsten zorla indirilen Müslüman Daria Ramazanova olduğunu belirtti.

22 Haziranda Schedina sokağındaki durakta bir başörtülü Müslüman kız annesi ile 37 numaralı araca bindikten sonra otobüsü durduran şoför bu kişilerin hemen inmelerini talep etti.  Mahkemede davacı kavgayı önlemek için annesi ile otobüsü terk ettiklerini ve 23 Haziranda taşımacılık şirketine şikayet gönderdiklerini ama cevap alamadıklarını söyledi.

Buna cevaben şirket yöneticisi Sergey Makarov sürücünün hayatından endişe ettiğini ve "terörle" mücadele talimatlarına uygun hareket ettiğini iddia etti. Mahkeme kararı ile taşımacılık şirketine toplamda 22 150 Ruble ceza kesildi. Bu cezanın 10 bin Rublesi müşteriye verilen manevi zarar için, 5 bin Rublesi şirkete verilen ceza ve kalan miktarı ise mahkeme masraflarından oluşuyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2014, 16:41
banner53
YORUM EKLE

banner39