Sırbistan İslam Birliği'nde menşure töreni

Sırbistan İslam Birliği başkanlığına seçilen Nasufovic için, başkent Belgrad'daki tarihi Bayraklı Camisi'nde menşure töreni düzenlendi

Sırbistan İslam Birliği'nde menşure töreni

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Sırbistan'ın başkenti Belgrad'daki tek cami Bayraklı Camisi'nde, Sırbistan İslam Birliği Başkanı seçilen Sead Nasufovic için menşure (yetki) töreni düzenlendi.

Tarihi camide düzenlenen törende yeni İslam Birliği Başkan olan Nasufovic'e cübbesini İslam Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Muhamed Jusufspahic giydirirken, menşure törenine Meclis Başkanı Maja Gojkovic'in yanı sıra çok sayıda devlet ve din görevlisi katıldı.

Törende konuşan Jusufspahic, İslam Birliği başkanlığı görevini teslim alan Nasufovic'in, Sırbistan'daki Müslümanların İslam ve din yolundan ayrılmaması adına iyi çalışmalar yapması temennisinde bulundu.

Nasufovic de Sırbistan İslam Birliği'nin 148 yıldır faaliyet gösterdiğini anımsatarak, "Uzun yıllar içerisinde yüzdüğümüz nehir büyük derinliklere sahiptir. Onu geçmeye kimsenin gücü yetmez. Üzerine çöp atmak isteyenler oldu ama nehrin suyu kendi yolunda ilerlemeye devam etti." dedi.

Görevinin İslam nehrini korumak olduğunu yineleyen Nasufovic, "Bana emanet edilen, nehirden su içmek isteyenlere katkı sağlamak ve nehri korumak. Görevim ise bu kaynaktan fayda sağlamak isteyenlere nehrin güzelliklerini anlatmak." diye konuştu.

Nasufovic, Kur'an-ı Kerim'e el basarak yeni görevini devraldı.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2016, 18:05
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35