banner39

Sırbistan'da başbakan yardımcısına tehdit

Sırbistan'ın ünlü iş adamlarından Miroslav Mişkoviç, Başbabakan Yardımcısı Vuçiç'i tehdit etti

Balkanlar 12.12.2012, 14:00 12.12.2012, 14:03
Sırbistan'da başbakan yardımcısına tehdit

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Sırbistan'da yolsuzlukla suçlanan ünlü iş adamı Miroslav Mişkoviç, Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Aleksandar Vuçiç'i tehdit etti.

Oğlu Marko Mişkoviç'le sabah başkent Belgrad'daki Organize Suçlar Dairesi'ne getirilen Mişkoviç'in, daha önce medyada sürekli tartıştığı Başbakan Yardımcısı Vuçiç'e "Bu akşam konuk olacağın televizyon programını göremeyeceksin" diyerek, tehdit mesajı gönderdiği bildirildi.

Polis kaynaklarına dayandırılan tehdit mesajına ilişkin haberler, bölge basınında geniş yankı buldu.

Sırbistan'da otoyol inşaatı yapan birçok şirketi bir araya getiren Delta Holding'in sahibi olan Mişkoviç, yolsuzlukla suçlanmasının ardından göz altına alındı.

Sırbistan Organize Suçlar Savıcısı Milyko Radisavlyeviç gazetecilere yaptığı açıklamada, Miroslav Mişkoviç'le sahip olduğu şirketinde yöneticilik yapan oğlu Marko Mişkoviç'in göz altına alındığını, kendilerine 48 saat gözaltı süresi verildiğini söyledi.

Savcı Radisavljeviç, Mişkoviç'in işbirliği yaptığı ve daha önce göz altına alınan 8 kişi ile birlikte, ülkedeki bazı şirketlerin özelleştirilmesi sürecinde kanuna aykırı davrandığı ve böylece yaklaşık 30 milyon avro yasa dışı yollarla kazanç edildiğinin düşünüldüğünü kaydetti.

İşadamı Mişkoviç'in Vuçiç'e tehdit mesajı göndermesinin ardından Sırbistan polisinin, Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Vuçiç'in etrafındaki güvenlik önlemlerini en üst düzeye çıkardığı belirtildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?