banner39

Sırp başbakan camiye ayakkabıyla girdi

Sırbistan Başbakanı Vuçiç, Bosna ziyareti sırasında camiye ayakkabıyla girdi

Balkanlar 15.05.2014, 12:24 15.05.2014, 12:24
Sırp başbakan camiye ayakkabıyla girdi

Sırbistan Başbakanı Aleksandar Vuçiç, Bosna Hersek'e yaptığı ziyarette Gazi Hüsrev Bey Camii'ne ayakkabıyla girdi. Sırp Başbakanın bu hareketi Bosna Hersek'te tepkiyle karşılandı.

Temasları çerçevesinde Osmanlı yadigarı Gazi Hüsrev Bey Camii'ni de ziyaret eden Vuçiç, ayakkabılarını çıkarmadan camiye girmeyi talep etti.

Protokol tarafından Gazi Hüsrev Bey Camii'ndeki yetkililere iletilen talep sonrasında çözüm cami zeminine naylon serilmesinde bulundu.

Sırbistan Başbakanı'nın "Gençliğinde Gazi Hüsrev Bey Camii'ne ayakkabılarıyla gireceği şeklinde bir söz verdiği" ve bu hayalini gerçekleştirmek amacıyla protokol kanalıyla böyle bir ricada bulunduğu iddia ediliyor.

Basında ve sosyal medyada büyük tepkilere neden olan durum sonrasında Bosnalı Müslümanlar, cami görevlileri ve Bosnalı kabul heyetindeki yetkililerin nasıl olupta bu talebe olumlu cevap verebildiklerini sorguluyor.

Aleksandar Vuçiç, kendisinden Bosna Hersek aleyhinde bir açıklamanın asla duyulamayacağını söylemiş, partisi seçimlerde büyük bir galibiyete imza attıktan sonra ilk ziyaretini Bosna Hersek'e yapmayı tercih etmişti.

Kaynak: Zambak.ba

banner53
Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?