Sırp jandarması Kosova'da devriye atıyor

Kosova'nın Kamenicë belediyesine bağlı bir köyde Sırbistan sınırından gelen Jandarmaların gelerek köyde devriye gezmesi yerel halkı tedirgin etti

Sırp jandarması Kosova'da devriye atıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kosova Sırbistan sınırındaki Karaqeva kasabası merkezinde Sırp Jandarmasının siyah ciplerle bir kez daha devriye gezmesi bölge halkı tarafından tepki ile karşılandı.

Geçen hafta meydana gelen olayda Kamenicë belediyesine bağlı Karaqeva köyü sakinlerinden Selver Lenjani, Sırp jandarmasının bu davranışından kasaba sakinlerinin tedirgin olduklarını açıklarken, Kosova ve Sırbistan heyetlerinin Brüksel’de bir araya geldikleri bir anda Sırp Jandarması’nın bu provokatif davranışının kabul edilmez olduğuna dikkat çekti.

Karaqevali diğer bir vatandaş Lah Keka da Sırp jandarmalarının tamamıyla silahlandırılmış bir şekilde Karaqeva merkezinde yaklaşık yarım saat devriye gezdiklerine şahit olduğunu ve Sırp Jandarması’nın halkta endişe ve korkuya yol açtığını bildirdi.

Karaqeva temsilcisi Selver Lenjani, Sırp Jandarması’nın Kareqeva’da sık sık devriye gezmesinin, burayı vatandaşların boşaltmaları amacıyla yapıldığını da sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2016, 11:44
banner53
YORUM EKLE

banner39