banner15

Thaçi: Sınır anlaşmasını onaylayın

Kosova Cumhurbaşkanı Thaçi, “ Vize serbestisini istiyorsak o zaman Karadağ ile Sınır Anlaşmasının 2015 yılı versiyonu onaylanmalıdır" dedi

Thaçi: Sınır anlaşmasını onaylayın

Kosova Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi, 2015 yılında imzalanan şekline göre Karadağ ile Sınır Belirlenmesi Anlaşmasını gecikmeden onaylamaları için Hükümet ve Meclisi teşvik etti.

“Thaçi, anlaşmanın imzalayıcısı olarak bunun arkasında durduğunu ve adil olarak değerlendirdiğini söyledi. Değişik fikirlerin olabileceğini belirten Thaçi, ancak gerçeklerin değişmeyeceğini ileri sürdü.

“ Kosova Devlet Komisyonunun, uluslararası uzmanların, NATO,ABD, Avrupa Birliğinin değerlendirmeleri var ve daha kimlerle danışmamız gerektiğini bilmiyoruz” diyen Thaçi, Hükümet ve Meclise gecikmesiz anlaşmayı oylamaya sunmalarına çağrı yaptı.

Thaçi, “NATO, Washington ve Brüksel incelemelerini dikkate almayarak akademik incelemeleri isteyen her kim olursa olsun bunun zararlı olduğunu söyleyebilirim. Vize serbestisini istiyorsak o zaman Karadağ ile Sınır Anlaşmasının 2015 yılı versiyonu onaylanmalıdır” şeklinde konuştu.

Kaynak: Kosova Haber Merkezi

 

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2017, 20:12
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35