TİKA, Sırbistan'da sağlık çalışanlarına eğitim verdi

Sırbistan'da Boşnak nüfusun yoğun yaşadığı Sancak bölgesindeki Novi Pazar ve Tutin kentlerinde görev yapan sağlık çalışanlarına Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından eğitim verildi. Program sonrası katılımcılara sertifikaları törenle takdim edildi.

Balkanlar 28.05.2022, 13:41
TİKA, Sırbistan'da sağlık çalışanlarına eğitim verdi

Novi Pazar Sağlık İdaresi ve Novi Pazar Sağlık Ocağı iş birliğinde düzenlenen eğitimde, kriz durumlarında tıbbi müdahale konusu ele alındı.

Üç günlük eğitimi başarıyla tamamlayan 21 katılımcıya sertifikaları takdim edildi.

Novi Pazar Başkonsolosu Başar Başol, burada yaptığı açıklamada, Türkiye'nin doğal afetlerde ilk yardım konusunda oldukça donanımlı ve tecrübeli bir ülke olduğunu ifade ederek eğitimi tamamlayanların Türkiye'yi ziyaret edeceğini söyledi.

TİKA Belgrad Koordinatörü Mehmet Mete Anaç da eğitimin sağlık kapasitesini artırmayı hedeflediğini vurgulayarak, katılımcıların eğitimi büyük bir memnuniyetle tamamladığını dile getirdi.

Eğitimcilerden Mehmet Eyüp Hazar, kriz durumlarında az sayıda kişiyle çok sayıda insan hayatı kurtarmanın önemine işaret ederek eğitimde sel durumlarında insan hayatı kurtarmanın yöntemlerini ele aldıklarını kaydetti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?