Çatışma sonra kritik karar! Tiran'da toplanmak yasaklandı

Arnavutluk’un başkenti Tiran’da polisin dur ihtarına uymadığı için vurulan gencin ölmesinin ardından protestolar çığ gibi büyümüştü. Kentte 10 kişiden fazla kişinin toplanması yasaklandı.

Çatışma sonra kritik karar! Tiran'da toplanmak yasaklandı

Eyalet Polisi Pazartesi günü yaptığı basın açıklamasında, son beş günde yaşananları gerekçe göstererel protestoları daha fazla hoş görmeme kararı alındığını açıkladı.

. Yeni koronavirüs pandemisiyle birlikte kötüleşen durumdan ülkenin bir kez daha kapanmasını önleme ihtiyacına kendisi. Polis, bu nedenle, salgınla ilgili kararlar alan resmi kurum olan Uzmanlar Teknik Komitesi'nin, Mart ayındaki gibi ülkenin kapatılması konusunda uyarıda bulunarak, bunu yapamayacağını savunarak haftalarca yorum yapmayı reddetti. bunun gibi bir şey hakkında spekülasyon yapmak.

"Eyalet polisi, protesto hakkının ve dokunulamaz toplanma özgürlüğünün son derece farkındadır" diyen yetkililer, cinayetin failine karşı çalışma yapıldığını, ancak protestoların kamu düzenini tehdit eden örgütlenmeye dönüştüğünü belirtti.

Yetkililer, bu sebeple Eyalet Polisi ile çatışan hiçbir toplantıya tolerans göstermeyeceği, gerekirse zor kullanılacağı açıkladı.

Kaynak: Syri

banner53
YORUM EKLE

banner39